Godt Nytår!

Kategorier

Det gamle og nu snart historiske 2019 blev afsluttet med de første fire runder af turneringen om klubmesterskabet i klassisk skak. Årets sidste klubaften bød både på skak, julehygge med gløgg og æbleskiver – og et glædeligt gensyn med et af klubbens tidligere mangeårige og afholdte medlemmer!

Olaf og George har med 2 point indtaget en delt førsteplads, et point foran Kurt, Jesper og Lars, der på årets sidste klubaften gav George en “julegave” i et ellers vunder slutspil. Jesper og George er de eneste ubesejrede i turneringen.

Det glædelige gensyn var med Knud Mogensen, der både kiggede forbi til skak, julehygge samt bebudede et comeback efter hele fjorten års pause. Velkommen tilbage, Knud!

Grindsted Skakklub ønsker alle et rigtigt glædeligt og lykkebringende nytår.

Skriv et svar