KALENDER

  • ons
    23
    aug
    2017

    Ekstraordinær Generalforsamling + opvarmning til den nye sæson

  • ons
    30
    aug
    2017

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 1

  • ons
    06
    sep
    2017

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 2

  • ons
    13
    sep
    2017

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 3

  • ons
    20
    sep
    2017

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 4

  • ons
    27
    sep
    2017

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 5

  • ons
    04
    okt
    2017

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 6

  • ons
    11
    okt
    2017

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 7

  • ons
    18
    okt
    2017

    Åbent-hus-turnering 1

  • ons
    25
    okt
    2017

    Åbent-hus-turnering 2

  • ons
    01
    nov
    2017

    Klubmesterskabet i skak - runde 1

  • ons
    08
    nov
    2017

    Klubmesterskabet i skak - runde 2

  • ons
    15
    nov
    2017

    Klubmesterskabet i skak - runde 3

  • ons
    22
    nov
    2017

    Klubmesterskabet i skak - udsatte partier

  • tors
    23
    nov
    2017

    Holdskak: Skakklubben Evans IV - GSK

  • ons
    29
    nov
    2017

    Klubmesterskabet i skak - runde 4

  • tirs
    05
    dec
    2017

    Holdskak: Esbjerg Skakforening III - GSK

  • ons
    06
    dec
    2017

    Klubmesterskabet i skak - udsatte partier

  • ons
    13
    dec
    2017

    Klubmesterskabet i skak - runde 5 + JULEHYGGE

  • ons
    03
    jan
    2018

    Klubmesterskabet i skak - udsatte partier

  • ons
    10
    jan
    2018

    Klubmesterskabet i skak - runde 6

  • ons
    17
    jan
    2018

    Holdskak: GSK - Varde Skakklub II

  • ons
    24
    jan
    2018

    Klubmesterskabet i skak - runde 7

  • ons
    31
    jan
    2018

    Holdskak: GSK - Korning Skakklub

  • ons
    07
    feb
    2018

    Klubmesterskabet i skak - runde 8

  • tirs
    13
    feb
    2018

    Holdskak: Springeren Kolding III - GSK

    Varde Skakklub (afslutningsstævne)
  • ons
    14
    feb
    2018

    Klubmesterskabet i skak - udsatte partier

  • ons
    21
    feb
    2018

    Grindsted Bymesterskab 2018 - runde 1

  • ons
    28
    feb
    2018

    Udsatte partier i klub- og bymesterskabet

  • ons
    07
    mar
    2018

    Grindsted Bymesterskab 2018 - runde 2

  • ons
    14
    mar
    2018

    Grindsted Bymesterskab 2018 - runde 3

  • ons
    21
    mar
    2018

    Grindsted Bymesterskab 2018 - runde 4

  • ons
    28
    mar
    2018

    Grindsted Bymesterskab 2018 - udsatte partier

    Der er også mulighed for at spille udsatte partier i klubmesterskabet.

  • ons
    04
    apr
    2018

    Grindsted Bymesterskab 2018 - udsatte partier

  • ons
    11
    apr
    2018

    Grindsted Bymesterskab 2018 - runde 5

  • ons
    18
    apr
    2018

    Klubmesterskabet i skak - runde 9

  • ons
    25
    apr
    2018

    Klubmesterskabet i lynskak

  • ons
    02
    maj
    2018

    Generalforsamling

  • ons
    29
    aug
    2018

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 1

  • ons
    05
    sep
    2018

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 2

  • ons
    12
    sep
    2018

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 3

  • ons
    19
    sep
    2018

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 4

  • ons
    26
    sep
    2018

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 5

  • ons
    03
    okt
    2018

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 6

  • ons
    10
    okt
    2018

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 7

  • ons
    17
    okt
    2018

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 8

  • ons
    24
    okt
    2018

    Klubmesterskabet i hurtigskak - runde 9

  • ons
    31
    okt
    2018

    Holdskak, forrunde: GSK - Jerne Skakklub II

  • lør
    03
    nov
    2018

    GSK 100 ÅR: SydGrandPrix 3. afdeling

    kl. 09:30 - ca. 17:00

    Fejring af 100-året for Grindsted Skakklub

    Indbydelse og tilmelding

  • ons
    07
    nov
    2018

    Klubmesterskabet i skak - runde 1

  • ons
    14
    nov
    2018

    Klubmesterskabet i skak - runde 2

  • ons
    21
    nov
    2018

    Holdskak, forrunde: GSK - Esbjerg Skakforening III

  • ons
    28
    nov
    2018

    Klubmesterskabet i skak - runde 3

  • ons
    05
    dec
    2018

    Klubmesterskabet i skak - runde 4

  • tirs
    11
    dec
    2018

    Holdskak, forrunde: Varde Skakklub II - GSK

  • ons
    12
    dec
    2018

    Klubmesterskabet i skak – udsatte partier

  • ons
    19
    dec
    2018

    Klubmesterskabet i skak - runde 5 + julehygge

  • ons
    02
    jan
    2019

    Klubmesterskabet i skak – udsatte partier

  • ons
    09
    jan
    2019

    Klubmesterskabet i skak - runde 6

  • ons
    16
    jan
    2019

    Holdskak, slutspil: GSK - Springeren Kolding III

  • ons
    23
    jan
    2019

    Klubmesterskabet i skak - runde 7

  • man
    28
    jan
    2019

    Holdskak, slutspil: Fredericia Skakforening V - GSK

  • ons
    30
    jan
    2019

    Klubmesterskabet i skak – udsatte partier

  • lør
    02
    feb
    2019

    GSK 100 ÅR: Århundredets Skakshow

    kl. 13:00 - ca. 18:00

    Fejring af 100-året for Grindsted Skakklub

  • ons
    06
    feb
    2019

    Klubmesterskabet i skak - runde 8

  • ons
    13
    feb
    2019

    Klubmesterskabet i skak - udsatte partier

  • fre
    15
    feb
    2019

    1. Grindsted Weekend EMT - runde 1

    kl. 19:00 - ca. 24:00
  • lør
    16
    feb
    2019

    1. Grindsted Weekend EMT - runde 2+3

    kl. 10:00 - ca. 23:00
  • søn
    17
    feb
    2019

    1. Grindsted Weekend EMT - runde 4+5

    kl. 10:00 - ca. 23:00
  • ons
    20
    feb
    2019

    Klubmesterskabet i skak - runde 9

  • tirs
    26
    feb
    2019

    Holdskak, slutspil: Løgumkloster Skakklub - GSK

    Afslutningsstævne i Kolding

  • ons
    27
    feb
    2019

    Klubmesterskabet i skak - udsatte partier

  • ons
    06
    mar
    2019

    Klubmesterskabet i lynskak

  • ons
    13
    mar
    2019

    Klubmesterskabet i skak - runde X1

  • ons
    20
    mar
    2019

    Klubmesterskabet i skak - runde X2

  • ons
    27
    mar
    2019

    Klubmesterskabet i skak – udsatte partier

  • ons
    03
    apr
    2019

    Klubmesterskabet i skak - runde X3

  • ons
    10
    apr
    2019

    Klubmesterskabet i skak - runde X4

  • ons
    24
    apr
    2019

    Klubmesterskabet i skak – udsatte partier

  • ons
    01
    maj
    2019

    Klubmesterskabet i skak - runde X5

  • ons
    08
    maj
    2019

    Generalforsamling